Erasmus+ programos finansuojamas projektas “Asmenų su regos negalia socialinės ir kultūrinės integracijos aspektai”
Klaipėdos regos ugdymo centras 2019-09-01 - 2022-01-01 laikotarpiu vykdo tarptautinį projektą pagal Erasmus+ programą. Projektą finansuoja Švietimo mainų paramos fondas. Projekto dotacijos maksimali suma yra 16620 EUR.
Projekto tema - "Asmenų su regos negalia socialinės ir kultūrinės integracijos aspektai".
Projekto tikslas: gerinti pedagogų, dirbančių su suaugusiais neregiais profesinę kompetenciją, įgyti žinių apie pažangias ugdymo priemones ir metodikas, siekiant gerinti neregių socialinę ir kultūrinę integraciją.
Projekto dalyviai: 10 Klaipėdos regos ugdymo centro profesionalių ir patyrusių darbuotojų, dirbančių su regos negalią turinčiais asmenimis: tiflopedagogai, meninio ir neformaliojo ugdymo mokytojai, socialinis darbuotojas, vadovai.
Projekto partneriai: Finish Federation of the Visually Impaired (Suomijos žmoniuų su regos negalia federacija).
Projekto apibūdinimas. Regos ugdymo centro misija - įgyvendinti suaugusių neregių neformaliojo švietimo programas, teikti kokybišką švietimo ir specialiąją pagalbą mokiniui, jo šeimos nariams, mokytojui ir mokyklai. Efektyviai bendradarbiaujant su socialiniais partneriais, ruošti neregius savarankiškam gyvenimui ir tolimesnei integracijai į visuomenę. Regos ugdymo centro darbuotojai yra skatinami ir orientuojami į nuolatinės profesinės kvalifikacijos tobulinimą, naujų metodų įsisavinimą. Lietuvoje jaučiamas mokymų, seminarų, naujų metodikų stygius aklųjų ir silpnaregių ugdymo klausimais. Todėl Regos ugdymo centro vadovai ir mokytojai siekia įgyti žinių ir patirties kitose šalyse. Patirtis, įgyta Suomijoje, leis efektyviau įgyvendinti Regos ugdymo centro siekius. Įgytos žinios bus naudingos siekiant teikti kokybišką ir inovatyvią švietimo pagalbą. Vadovai ir mokytojai turės galimybę dirbti ir gyventi nuolatinio mokymosi sąlygomis, turės galimybę užmegzti tarptautinius profesinius - dalykinius kontaktus, įvaldys naujus pažangius informacinių technologijų, užsienio kalbos, technologinės kultūros bei socialinius gebėjimus. Įgyvendinus šį projektą, bus vykdoma patirties sklaida kitoms Klaipėdos miesto ir šalies organizacijoms, dirbančioms su neregiais. Erasmus+ programos projektai mobilumas mokymosi tikslais - tai neįkainojama patirtis ir unikali galimybė tobulinti specialistų, dirbančių su neregiais profesines kompetencijas, teikti pagalbą pritaikant viešąsias erdves neregių poreikiams, siekiant geresnės socialinės ir kultūrinės integracijos.